Telefoni.ba - Specifikacije, recenzije, vijesti Telefoni.ba - Specifikacije, recenzije, vijesti

Specifikacije, recenzije, novosti, slike

.

Recenzija – Samsung Galaxy S20 Plus

Telefoni.ba

Recenzija – Samsung Galaxy S20 Plus

Samsung opet postiže gol. Njihova raznolika ponuda i kvalitet svake godine donese kompaniji velike prihode, što oni uveliko iskoriste da svoju ponudu još više rašire i ponude uređaj za svačiji budžet i ukus.
Samsung se ovaj put odlućio povesti tri modela na vječitu utrku najboljih. Danas ćemo ocijeniti Samsung Galaxy S20 Plus, srednji od trojice braće iz S20 serije. Serije koja svake godine donese mnoštvo novih opcija i mogućnosti.

Pozitivne činjenice


Jasan i svijetao zaslon
Vrhunska izvedba i specifikacije
Cjelodnevni vijek trajanja baterije
Izvrsne kamere
Prilagodljivi softver

Negativne činjenice

Vrlo skupo
Nepouzdan senzor otiska prsta
Nema priključka za slušalice
8K video je precijenjen

Zaključak
Samsung Galaxy S20 Plus jedan je od najbolje upotpunjenih pametnih telefona. Ima svestrane fotoaparate koji se nadmeću s najboljim prilagodljivim softverom i zaslon koji je toliko dobar da će vam svi ostali zasloni izgledati loše nakon ovoga.
Ako ste ljubitelj jakih telefona, vjerojatno ste upoznati sa Samsungovim Galaxy S telefonima; konkretno, vrhunske Plus verzije. Ove godine, Galaxy S20 linija dolazi u tri okusa, a Plus model nije na vrhu. Na vrhu se nalazi S20 Ultra čija je cijena previsoka, zato je Galaxy S20 Plus toliko važan. I dalje zadovoljava najzahtjevnije korisnike, ali u nešto pristupačnijem, manje neugodnom paketu.
Samsung Galaxy S20 Plus je vrlo dobro napravljen telefon. Zaslon, koji skoro da i nema stranice, čini da telefon izgleda moderno, ali stražnji dio telefona izgleda pomalo dosadno. Između elegantnog, neuravnoteženog modula kamere i nejasnih opcija u boji ove godine jednostavno smatramo da je Samsung ovoga puta odustao od izrade upečatljivog dizajna. Mislimo da tvrtka pokušava dopustiti da modul kamere bude “vau faktor” na liniji S20, ali to zaista nije ništa posebno.

Zaslon

Galaxy S20 Plus zaslon je fantastičan. Okrenite telefon i dočekat će vas generičan stakleni dizajn. Doduše, gledat ćete većinu vremena prednju stranu telefona, na sreću može se reći da je Samsung u tom području sve uredio. Prednja kamera na sredini ekrana definitivno je bolja opcija od prednje kamere na Galaxy S10e koja se nalazi po strani. Nećete je ni primijetiti nakon nekog vremena. Samsung se također (napokon!) udaljio od zakrivljenog zaslona. Bočne strane zaslona S20 Plus blago su zakrivljene, ali nisu baš uočljive. Ako ništa drugo, lagana krivulja čini telefonu malo lakšim za rukovanje.
Što se još ima za reći o Samsungovim zaslonima? Galaxy S20 Plus zaslon je po našem mišljenju zaslon kojem svi ostali ekrani teže da budu kad odrastu. Sadrži 6.7-inčni dinamični AMOLED zaslon s razlučivošću od 3.200 x 1.440 i omjerom 20: 9. Dakle, visok je, tanak i super jasan i čist.
Tome dodajte brzinu osvježavanja od 120 Hz za glatko pomicanje i imate pobjednika. Međutim, brzina osvježavanja od 120 Hz isključuje se pri Full HD+ rezoluciji (2.400 x 1.080), pa će se smanjiti na 60Hz ako želite punu Quad HD+ rezoluciju. Samsung je vjerojatno ograničio visoku stopu osvježavanja na Full HD+ kako bi uštedio na trajanju baterije, što je vjerovatno bila dobra odluka.


Performanse i hardver
Loš i spor rad u današnje vrijeme u biti nije problem za vodeće pametne telefone, a to se posebno odnosi na Galaxy S20 liniju. Ako zamislite najbolje specifikacije trenutno dostupne, Galaxy S20 Plus ih ima. Pokreće ga Qualcomm Snapdragon 865 uz 12 GB RAM-a. I da, brz je. Igranje zahtjevnih igrica, obavljanje više zadataka i kretanje po društvenim medijima neće biti problem, i nismo primijetili niti jedno usporavanje tijekom testiranja.
Neki bi rekli da je pretjerano 12 GB RAM-a zajedno s tim brzim procesorom. Zašto S20 Plus ima toliko RAM-a ako drugi telefoni imaju otprilike polovinu toga? Ne samo da visoka količina RAM-a omogućuje uređaju da zadrži više aplikacija u memoriji, a da ih ne zatvara, Samsung vam omogućuje i spajanje do tri aplikacije u RAM-u. To vjerovatno nećete koristiti često, ali ako igrate veliku, tešku i zahtjevnu igru ​​poput Fortnitea i želite se prebaciti iz aplikacije, a da se ne zatvori, jednostavno je možete prikvačiti na RAM, tako da ostaje otvorena sve vrijeme.
Ako pokušavate birati između 12 GB Galaxy S20 Plus ili nadograditi na 16GB Galaxy S20 Ultra, ne bi trebalo da RAM bude odlučujući faktor. 12GB je apsolutno više nego dovoljno.
S20 Plus dolazi u 128 GB i 512 GB varijanti za pohranu. Oboje dolaze s utorom za microSD kartice s podrškom i do 1TB. Budite sigurni da vam neće nestati prostora za pohranu.
Za telefon koji je tako dobar u performansama, iznenadili smo se kada smo vidjeli da je senzor otiska prsta na zaslonu toliko nepouzdan. Za nas, otključavanje uz pomoć otiska prsta je bilo uspješno u oko 70% slučajeva.
Postoji i mogućnost otključavanja uz pomoć lica koje je mnogo brža od senzora otiska prsta.
120Hz zasloni su stvarno veliki potrošaći baterije telefona. Srećom, Galaxy S20 Plus ima veliku ćeliju od 4.500mAh koja može izdržati cijeli dan, čak i ako je ekran od 120Hz podešen.
U običnom Samsung modelu, Galaxy S20 Plus dolazi opremljen bežičnim PowerShareom (povratno bežično punjenje) i bežičnim punjenjem od 25 W. Punjenje od nula do 100% s isporučenim punjačem od 25 W traje oko jedan sat i deset minuta, što je pristojno za telefon s baterijom od 4.500mAh.

Kamera
Kamera je mnogim ljudima najvažniji dio pametnog telefona, pa razgovarajmo o kameri Galaxy S20 Plus. Ovo je “srednje dijete” linije S20, pa bi na papiru trebao biti sposobniji od Galaxy S20, ali lošiji nego Ultra. Međutim, zapravo je ovo najsposobnija postava kamere koju je Samsung ikada napravio, i na to bi većina trebala obratiti pozornost.
Glavna kamera je 12MP senzor sa velikih 1,8 µm piksela, što je velika razlika u poređenju sa 0.8 µm piksela koje ima S20 Ultra.
Snimanje na otvorenom s obiljem dnevnog svjetla će dati fantastične rezultate. Slike koje se mogu takmičiti sa Google Pixel 4. Boje su zasićene i ima dosta detalja u svakom kadru, čak i kada zumirate.
Taj 12MP glavni senzor potpomognut je ultra širokim 12MP objektivom od 1,4 µm piksela, omogućavajući vam snimanje .5x zuma. Samsung je poboljšao svoje super široke slike iz linije Galaxy S10, pri čemu S20 Plus pokazuje znatno manje izobličenja oko rubova ultra širokih fotografija.
Ultra široka kamera, zajedno s 64MP telefoto objektivom, pruža vam vrlo široku paletu mogućnosti snimanja. S20 Plus podržava .5x zumiranje sve do 30x zuma, iako podržava samo optičko zumiranje do 3x. Sve više od toga je hibridni zoom ili spoj optičkog i digitalnog obrezivanja.
Slike pri 3x zoomu su kristalno jasne, a rijetko ćete naći optički zumiranu fotografiju koju treba izbaciti. Sve iznad 3x zuma smanjivat će se u kvaliteti.
I ovo ne bi trebalo biti iznenađenje, ali slike od 30x zuma gotovo su neupotrebljive. Zamućene i prerađene, više izgledaju poput uljanih slika nego stvarnih fotografija.
Samsung je poboljšao noćni način rada na Galaxy S20 Plus, posebno u poređenju sa linijom Galaxy S10. Noćni način rada može drastično poboljšati slike pri lošim uvjetima osvjetljenja.
Galaxy S20 Plus podržava snimanje videozapisa od 8K, koje Samsung ne bi trebao koristiti kao glavnu značajku za reklame u 2020. Jedva da itko posjeduje 8K televizor, tako da sve što stvarno radi je zauzima prostor za pohranu. No, jedna odlika je u tome što možete izvući 33MP slike iz 8K videozapisa, tako da je ovo jedan potencijalni slučaj upotrebe za mogućnost snimanja visoke rezolucije.
Standardno snimanje videa, kako se i očekivalo, je dobro. Nijedan videozapis neće ispasti previše mutan, a mikrofon odgovara zumiranju fotoaparata tako da možete snimiti bolji zvuk prilikom zumiranja. Galaxy S20 Plus također vam omogućuje okretanje kamere sa zadnje na prednju bez zaustavljanja videa. Cool!
Tu je također Single Take, način rada fotoaparata koji bilježi više formata medija ako ne možete tada odabrati koji biste odabrali. Na primjer, ako pokušavate odlučiti između snimanja videozapisa i nekoliko brzih fotografija vašeg psa kako trči po dvorištu, korištenje načina Single Take pokriva sve baze. Snimit će videozapis, nekoliko različitih slika, GIF i još mnogo toga. To može biti nešto što pokazujete svojim prijateljima dok pokazujete svoj novi telefon, ali ovu opciju vjerovatno nećete tako često koristiti.

Korisničko sučelje ONE UI
Samsungovo softversko sučelje mnogo je napredovalo, a UI 2.1 je najbolja iteracija do sada. Super je prilagodljiv i možete ga prilagoditi sebi koliko želite. Obavijesti nisu toliko nametljive kao nekada. Tamna tema u cijelom sustavu je fenomenalna.
Ali postaje stvarno natečen. Na telefonu je puno nepotrebnih aplikacija na telefonu. Povrh svih uobičajenih Googleovih aplikacija i duplikata Samsungovih aplikacija, postoje i četiri Microsoftove aplikacije koje su unaprijed instalirane, kao i oglasi za preuzimanje više promoviranih igara iz Samsungove trgovine aplikacija unutar početnog zaslona Samsung Daily. Također je neugodno da je Facebook unaprijed instaliran i ne možete ga deinstalirati – samo ga onemogućite.
ONE UI sučelje veliki je korak naprijed, ali Samsung polako preispituje loše navike.
Za svaki veliki pozitivni rezultat sa ONE UI korisničkim sučeljem, čini se da postoji i negativan. Na primjer panel za brze postavke. Jako je prilagodljiv i stvarno ga možete rasporediti da izgleda onako kako želite. No, lijepo ga je koristiti tek nakon što uklonite sve smeće koje Samsung postavi. Prema zadanim postavkama dostupne su 31 brze postavke, uključujući Kids Home i vezu sa Windows operativnim sistemom. Također, više ne možete mijenjati veličinu rešetke za svoje brze postavke, tako da ćete se morati pridržavati izgleda 4 x 4.

Ista pozitivna / negativna teorija može se primijeniti na teme. Samsung ima bolje teme bilo kojeg drugog OEM-a. Možete promijeniti bilo što o svom uređaju: sat zaključanog zaslona i stalno uključeni zaslon, boju sata, bilo koju od ikona, fontova, boja za brze postavke i još mnogo toga. Sjajno! To također može biti malo previše. Uz Samsung-ovu aplikaciju Good Lock – moćan alat za prilagodbu koji vam omogućuje da tematirate svoj uređaj i promijenite izgled različitih dijelova korisničkog sučelja – dobivate i Samsungov aplikacijski program Theme Park. Theme Park još je jedna tematska aplikacija koja vam omogućuje stvaranje jedinstvenih tema na temelju pozadine vašeg telefona. Jednostavno je … s tim što treba puno raditi.
Cilj s ONE UI korisničkim sučeljem bio je učiniti Samsungov softver manje zauzetim i jednostavnijim za upotrebu. I definitivno je više prilagođen korisnicima. Ali Samsungovi dodaci nisu baš svi poželjni i mnogo ljudi će biti iznenađeno koliko stvari dolazi na ovaom telefonu.
Ali ima jos mnogo stvari osim korisnickog sučelja. Samsung Galaxy S20 Plus ima Android 10, najnoviju verziju Androida. To znači da imate pristup Live Caption, Focus Mode, poboljšanim sigurnosnim dozvolama i još mnogo toga. Google liniji navigacije gestama iz Pixel linije dodana je i linija Galaxy S20, tako da možete birati između Samsungovih gesta, Googleovih gesta ili tradicionalnog navigacijskog sustava s tri tipke.

U protekloj godini, Samsung je također postao vrlo brz s ažuriranjima softvera, ponekad čak i bolji od Googlea.


Vrijednost i konkurencija
Premium telefon, premium cijena. Samsung se više ne odvaja od barijere od 1000 dolara. Početna cijena osnovnog model Galaxy S20 Plus obično košta 1.199 dolara, a model od 512 GB za 1.349 dolara. Međutim, telefon se redovno prodaje na popularnim maloprodajnim kanalima za 999 dolara.
Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus i Galaxy S20 Ultra super su premium 5G pametni telefoni južnokorejske kompanije. Bez obzira na to što tražite, linija Galaxy S20 vjerojatno ima nešto što će odgovarati vašim potrebama.
Opet, ovaj je telefon prokleto skup, pa se trebamo pitati radi li Samsung ovdje dovoljno da bi mogao jamčiti cijenu. Daje li to u osnovi? Mislimo da da. Ima dobro trajanje baterije, fantastičan zaslon, dobro izgrađen hardver, svestrane fotoaparate i softver koji je iznad prosjeka.
U zaključku ovo je mnogo pametan telefon. Softver i kamere možda nekim ljuda budu prenatrpani, ne žele svi sve male dodatke koje je Samsung ovdje uključio. Ali možda to ljudi žele za 1000 dolara. Samsung S20 Plus je jedan od rijetkih mobitela koji zaslužuje da bude skup.
Ne može se reći da je Galaxy S20 Plus najbolji u svakoj kategoriji, ali u mnogim je kategorijama vrlo blizu. Samsung je uzeo jedan od najboljih vodećih pametnih telefona iz 2019. i učinio ga znatno boljim za 2020. godinu.

To je to za našu Samsung Galaxy S20 Plus recenziju. Hoće li ovo biti vaš sljedeći telefon? Je li preskupo? Javite nam što mislite.



Related articles

Komentariši