Dvije nove fotografije navodnog Huawei P8 su izašle u javnost otkrivajući telefon tankog profila. Predstojeći telefon ove kompanije prema glasinama, mjeri 6mm, što je 0.5mm manje od svog prethodnika Ascend P7.
Prema kineskom CNMO, koji je i objavio slike telefona, Huawei priprema i P8 Max verziju sa 6.8-inčnim ekranom. Rezolucija još uvijek nije poznata, ali poznavajući stav Huawei kompanije po pitanju QHD rezolucije, nije teško pretpostaviti da će biti 1080 piksela. Za sada, ne postoji mnogo detalja o navodnom Huawei P8 Max uređaju.
Što se tiče Huawei P8 telefona, prema glasinama, predstavljanje bi trebalo biti sredinom aprila u Londonu. Vjeruje se da će 15. aprila Huawei predstaviti novi 5.2-inčni smartphone sa 1080 piksela rezolucijom i 13MP kamerom. Pokretat će ga Kirin 930 chipset sa 64-bitnim octa-core CPU.